Historie opowiedziane muzyką

Czy wiesz jak brzmi sea bodhran? Jak wydobywa się dźwięki z instrumentu o nazwie kij deszczowy? Co odróżnia misy tybetańskie od gongu? Na te i wiele innych pytań odpowie Sylwester Różycki podczas internetowej lekcji: Historie opowiedziane muzyką. Zapraszamy do wysłuchania!

Ćwiczenia teatralne techniką Aleksandra

O tym, że należy głośno i wyraźnie mówić, aby być rozumianym wie chyba każdy z nas. Ale jak nad tym pracować? Jakie ćwiczenia na dobrą dykcję pomogą nam uruchomić aparat mowy? Przekonajcie się sami!

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”

prowadzący:
Sylwester Różycki

W Centrum Kultury AGORA prowadzi zajęcia teatralno – wokalne Wyjdź na scenę! dla dzieci oraz zajęcia teatralne dla młodzieży. Młodzi, początkujący artyści są przede wszystkim dziećmi, więc wprowadza ich w arkana teatru podobnie jak zawodowych aktorów pamiętając jednak nieustannie o ich szczególnej wrażliwości. Natomiast w grupie starszej uczestnicy warsztatów pracują z maską, rekwizytem i kostiumem, jednak zawsze w ich pracy wiodąca jest metoda Grotowskiego tzw. teatr ubogi, który w centrum stawia aktora i jego umiejętności. Dlatego jest to praca wymagająca przede wszystkim ogromnej koncentracji i dyscypliny, a także perfekcyjnego poznania i wytrenowania własnego ciała.

Sylwester jest aktorem, muzykiem i pedagogiem. Ukończył Wyższe Studia Humanistyczne: specjalizacja pedagogiczna oraz Wyższe Studia Muzyczne: wydział wokalno-aktorski. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w pracy na scenie, m.in.: Teatr Arka we Wrocławiu, Teatr Współczesny we Wrocławiu , Opera Wrocławska.

Zajęcia w CK AGORA

Wyjdź na scenę / 6-14 lat
wtorek / 16:00 – 17:00 / 1 gr.
wtorek / 17:10 – 18:10 / 2 gr.
koszt: 80 zł / m-c / 1xtyg.
zaj. grupowe

Wyjdź na scenę / do 15 lat
wtorek / 18:15-20:00
koszt 80zł / m-c / 1xtyg.
zaj. grupowe

zapisy
Irena Łukaszewicz
tel.: 71 325-14-83, wew. 107
irena.lukaszewicz@ckagora.pl

więcej:
www.ckagora.pl